Mila Teknik

Nonwoven Makineleri

Spunlace Tesisleri (Su Jeti İğneleme Tesisleri)

 • Polyester, PP, viskon, selüloz elyaflardan yapılan dokusuz yüzey tülbentlerinin basınçlı su jetleri ile elyaf tutturma işlemlerini yapıldı keçe tesisleri.
 • Suni deri altı, ıslak mendil, otomotiv izolasyonu, temizlik bezi, özel kurulama havluları, kurulama kağıtları vb ürünlerin keçeler/kumaşları üretilir.

WetLaid: Spunlace tekniğine ek olarak ıslak serim Selüloz ve Viskon ile biyolojik olarak eriyen ve suda çözünen (biodegradable, flushable) ürünler de üretilebilir.

İğneleme Tesisleri (Needle Punching Lines)

 • Polyester, PP, Viskon ve benzeri elyaflardan keçe, otomotiv akustiği ve izolasyonu, izolasyon, asfalt altları, tünel içleri, bitüm keçeleri, temizlik bezleri, suni deri altı ve halı altı üretimlerinde kullanılan dokusuz yüzeylerin üretilmesinde kullanılan tesisler ve üretim hatları.
 • Bu tesisler genel olarak; Balya Açıcı, Ön açıcı, Karıştırma Odası, İnce Açıcı, Tarak, Serici, İğneleme, Kalender, Sarıcı ve Kesme makinelerinden oluşur.

Spunbond Üretim Tesisleri

 • PP chips ertilerek oluşturulan sonsuz elyaflardan üretilen dokusuz yüzeylerdir.
 • SS, SSS, SMS, SMMS, SSMMS konfigürasyolarında kurulum yapılır.
 • Hijyenik pedler, çocuk bezleri, ambalaj, mobilya sektörü, endüstriyel, elbise kılıfı, fuar torbası vb. ürünlerin yapımında kullanılır.

Termobond Üretim Tesisleri

ADL Üretim Hattı
ATB Üretim Hattı

 • Polyester, bicomponent elyaf ve türevlerinden oluşan dokusuz yüzey tülbentlerinin Isı ile birleştirip üretim yapılan tesislerdir.
 • Hijyenik pedler ve çocuk bezlerinde ATB (top sheet), ADL dokusunu üretirler. Mobilya, yatak, beyaz eşya ve benzeri sektörlerde izolasyon ve dolgu geri dönüşüm keçelerin de üretimi bu methodlarla olur.

Polyester Spunbond Tesisleri

 • Polyester Chipslerin eritilip sonsuz filamentlerinden dokusuz yüzey oluşturan tesislerdir.
 • Su izolasyonu için kullanılan bitum malzemesi içinde keçe olarak ve asfalt altlarında mukavemet ve direnaj kolaylığı sağlayan malzeme olarak kullanılır.

Cam Elyaf Tülbent ve Keçe Tesisleri

 • Klima Filtrasyonu, endüstriyel filtrasyon, Hepa Fitre, ısı ve elektrik yalıtım işlerinde kullanılan ince cam tülbentlerin üretim tesisleridir.
 • Türkiye’de üretimi yoktur, yoğun miktarda kullanımı ve ithalatı vardır.

Polyester Film Üretim Hatları

 • Polyester ve türevi chipsler eritilerek endüstriyel, hijyenik ve gıda sektöründe kullanılan film üretilen tesisler.
 • Nefes Alan veya almayan Hijyenik filmler, hijyenik pedler ve çocuk bezleri için filmler, bantlar, streç filmler, gıda ambalaj film üretim hatları.

Meltblown Üretim Tesisleri

 • PP chipslerden özel bir üretim ve çekim methodu ile eritilip elyaf formuna getirilerek oluşturulan dokusuz yüzeyler.
 • Hijyenik filtreler, maske, hijyenik kıyafetler, kan emici pedler, yağ emici pedler, endüstriyel temizlik bezleri üretiminde kullanılır.

Kaplama , Laminasyon Tesisleri

 • Nonwoven kumaşların diğer film ve benzeri yüzeyler ile lamine edilmesini yada değişik kimyasal ürünler ile kaplanıp farklı kullanım amaçları için fonksiyonel hale getirilmesi için kullanılan tesislerdir.
 • Halı altlarında kaymaz taban yapımı, otomotiv izolasyonu PE kaplama (powder scattering), PU kaplama, Köpük kaplama vb. uygulamaları ve ayrı ayrı makineleri.

Curricular Economy

More fuel-efficient aircraft. More direct and on-time flights. Safer skies and airports. We're found on virtually every commercial, defense and space aircraft.

Energy & Climate

Since 2010, our facilities have implemented more than 4,300 efficiency projects including building automation and controls, lighting and mechanical upgrades, saving more than $80M (annualized).

Operations

Over 100 years ago, we defined energy efficiency by making indoor comfort automatic. Today, we redefine it in 10 million buildings using our technology.

Human Rights

Each year, we keep over half a billion workers safer and more productive with voice-enabled software, barcode scanners, mobile computers and protective equipment.

Conflict Minerals

We pioneered automation control. So we understand complex industrial facilities, and how to create high-quality and high-performance chemicals and materials.

Natural Infrastructure

We provide resources and financial support to causes around the world and encourage employee volunteerism.

Sustainability in Action

Manufacturing basic things

Kimberly-Jayson Corp., Irving, Texas, reports it will invest $30 million to expand and improve its Berkley Mill nonwovens…

Learn More
Applied DNA Sciences, WestPoint Home Sign

We discover how these cultural influences affects to work.

Learn More
HanesBrands Awarded Ninth

The Good Life, Out of the Box, can change or influence our lifestyle.

Learn More

Sustainability Report

— View Infographics

Vision, Mission, Strategy & Principles